PF 2016

7.1.2016

Z vězňů se stali zámečníci a zahradníci

10.11.2015

Jedenadvacet trestanců z věznice na pražské Pankráci má obrovskou šanci, že se již za mříže nevrátí. Díky projektu financovanému z evropských peněz tito odsouzení prošli rekvalifikačními kurzy, které zvyšují jejich šance na získání zaměstnání, tudíž bezproblémovou reintegraci do společnosti. Deset z nich už má práci.
Celý článek

CPPP zahajuje spolupráci s Probační a mediační službou. Cílem je vyšší finanční gramotnost klientů

2.9.2015

Rozsáhlý Reintegrační program připravuje Probační a mediační služba. Klienti se ještě za mřížemi začnou seznamovat se základy finanční gramotnosti a hledat cesty, jak se zbavit dluhů. Kromě Probační a mediační služby se na projektu podílí ještě neziskové organizace Centrum podpory podnikání Praha o.p.s. a RUBIKON Centrum. Spuštěn má být v srpnu 2015.
Celý článek

Coworking v novém

15.6.2015

Kladno – V nových prostorách se slavnostně představilo Coworkingové centrum Podnikání všem. Nyní jej všichni zájemci – a hlavně zájemkyně – o kurzy či sdílenou kancelář naleznou na Náměstí Sítná. A naostro se pojede hned od září, kdy zde budou pokračovat kurzy podnikání pro rodiče na rodičovské dovolené.
Celý článek

POZVÁNKA

2.6.2015

Kladno – Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní otevření a zahájení provozu Coworkingového centra „Podníkání všem“.

Reintegrace na Pankráci – odsouzení skládají zkoušky, další nastupují do kurzů

26.5.2015

Praha – Hned dva milníky má za sebou reintegrace odsouzených ve Vazební věznici Pankrác. Dne 15. května proběhly závěrečné zkoušky I. běhu kurzu kovovýroby a o několik dnů později, 21. května, byl slavnostně zahájen II. běh tohoto kurzu.
Celý článek

Coworking bilancuje

4.5.2015

Kladno – Úspěšně skončil projekt Cvičného coworkingového centra „Podnikání všem“ v Kladně. Pracovníci centra podpory podnikání Praha o.p.s. získali řadu důležitých zkušeností, navázali rozsáhlou mezinárodní spolupráci a pomohli celé řadě klientek ať už se zorientovat na pracovním trhu, tak se začátkem vlastního podnikání. A celý projekt nemohl skončit jinak než závěrečnou konferencí s mezinárodní účastí.
Celý článek

Závěrečná konference projektu Coworking

8.4.2015

Program konference

CPPP otevírá opět pozice pro stážisty

2.4.2015

V rámci projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2“, reg. č.: CZ.1.07/3.1.00/49.0001, vypsalo CPPP novou pozici:

Projekt realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

Reintegrace pokračuje na Pankráci

17.2.2015

Praha – I letos pokračuje projekt reintegrace osob, opouštějících výkon trestu. Po několika českých a moravských věznicích tentokrát proběhne ve Vazební věznici Praha-Pankrác. Celkem 20 odsouzených by mělo do října letošního roku projít kurzy kovovýroby, nebo projít školením na obsluhu křovinořezu. Součástí projektu je i motivační poradenství a následná reintegrační péče. Projekt je financován z Operačního programu Praha – Adaptabilita a z Evropského sociálního fondu.
Celý článek

Dětem udělaly radost hračky z věznice Nové Sedlo

11.2.2015

Kladno – I letos pokračovala tradice, podle které malí Kladeňáci dostanou pod stromeček pěkné hračky, vyrobené odsouzenými z věznice Nové Sedlo. Letos udělaly tyto – mimochodem ručně vyrobené – hračky radost dětem v 20. Mateřské škole v Kladně-Rozdělově. Na dětech bylo vidět, že se nemohou dočkat. Okamžitě po slavnostním předání ředitelem věznice, panem Mgr. Miroslavem Špalkem a zástupci kladenského magistrátu a realizátora projektu – občanského sdružení Centrum podpory podnikání Praha, se na krásný domeček s nábytkem, kolébku či společenské hry nadšeně vrhly.
Celý článek

Další možnost jak získat praxi

4.2.2015

Potřebujete zkušenosti či praxi pro účely studia nebo pro budoucí zaměstnavatele? Zkuste bezplatné stáže v CPPP, o.p.s. Díky Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizaci Ministerstva práce a sociálních věcí opět sháníme stážisty.

V případě zájmu nás kontaktujte na mailu: cppp@cppp.cz nebo telefonicky na tel.: 312 610 103.

Sociální podnik nabídl práci propuštěným vězňům

3.2.2015

Praha – Reintegraci odsouzených se obecně prospěšná společnost CPPP o.p.s. věnuje již zhruba pět let. Původní idea přitom byla taková, že CPPP o.p.s. zajistí klientům z řad odsouzených kurzy dřevovýroby či kovovýroby a poradenství po propuštění. Samotná pracovní místa pak měly poskytnout výrobní firmy zejména ze Středočeského kraje. Jenomže praxe byla výrazně složitější – a proto vznikl sociální podnik Pointex Plus s.r.o.
Celý článek

CPPP otevírá opět pozice pro stážisty

16.1.2015

V rámci projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2“, reg. č.: CZ.1.07/3.1.00/49.0001, vypsalo CPPP novou pozici:

Projekt realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

Začíná poslední kolo kurzů pro maminky

15.1.2015

Kladno – Jak podnikat, sladit rodinný a pracovní život, jak vést účetnictví či jak si poradit s nástrahami moderních technologií uslyší opět frekventantky kurzů pro rodiče na rodičovské dovolené. Tentokrát je ovšem kromě slova „zase“ na místě slovo „naposledy“. Tento typ kurzů totiž po třech letech v kladenském coworkingovém centru „Podnikání všem“ končí.
Celý článek

Dotace a rovné příležitosti pro Kladensko

12.1.2015

Setkání firem a pracovníků neziskového sektoru z Kladna a okolí

Jak získat dotace na pracovní místo
Rovné příležitosti v regionu

Kdy: úterý 20. ledna 2015 od 09:00
Kde: Doberská 357, Kladno-Rozdělov

Bližší info na mailu: cppp@cppp.cz nebo na tel: 734 711 523

PF 2015

23.12.2014

Každá zkušenost pomůže k uplatnění na trhu práce

4.12.2014

Praha – Když se řekne stáž, mají Češi často spíše smíšené pocity. Sice u nás v podvědomí studentů program stáží ještě úplně nezdomácněl, ale řada z nich se jej už naučila využívat. Na druhou stranu mají stáže i své kritiky – podle nich znevýhodňují studenty z chudších rodin před těmi bohatšími a přispívají tak k sociální stratifikaci. Jak to vypadá v praxi, jsme se zeptali jednoho z bývalých stážistů CPPP o.p.s. Františka Štillera.
Celý článek

Stáže pro mladé 2 – nová pozice v CPPP

10.11.2014

Stáže pro mladé 2 opět navazují na úspěšně realizovaný stejnojmenný projekt a jeho rámci CPPP nabízí tuto pozici:

 • Administrativní pracovník
  – přihlašování do 25. listopadu 2014
  – termín stáže od 1. ledna 2015 do 1. března 2014

I v tomto případě je realizátorem projektu příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

CPPP otevírá opět pozice pro stážisty

7.11.2014

Obecně prospěšná společnost Centrum podpory podnikání Praha se po velmi dobrých zkušenostech s projektem „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ zapojila do navazujícího systému poskytování stáží s názvem „Stáže ve firmách 2“. Na základě této skutečnosti proto CPPP nyní vypisuje další kolo výběrového řízení na tuto pozici:

 • Specialista projektů EU
  – přihlašování do 30. listopadu 2014
  – termín stáže od 15. ledna 2015 do 14. března 2014

Projekt realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

Za coworkingem do Lisabonu

3.11.2014

Podělit se o své zkušenosti, získat nové podněty a hlavně prezentovat coworkingové centrum Podnikání všem v Kladně – s takovým cílem se pracovníci CPPP, o.p.s., zúčastní ve dnech 24. až 26. listopadu mezinárodní konference „Coworking Europe 2014“ v portugalském Lisabonu.

„Již vstupem naší země do EU se začala vytrácet hranice mezi námi a „západem“, potažmo „starými zeměmi unie“. Nyní, deset let poté, je tato hranice v některých odvětvích v podstatě nezřetelná – a ve Švédsku či Portugalsku mnohdy řeší stejné problémy jako u nás. V oblasti coworkingu tak nebudeme jenom zjišťovat zahraniční zkušenosti, ale také se chceme podělit o naše poznatky z fungování coworkingového centra v Kladně, říká Petra Verflová z CPPP, o.p.s.
Více o konferenci (anglicky)

Sociálně znevýhodnění lidé často pracovat chtějí

27.10.2014

Praha – Ve dnech 23. a 24. října proběhl na pražském výstavišti PVA veletrh Profesia days. Kromě potencionálních zaměstnavatelů, pracovních agentur či poskytovatelů vzdělávacích kurzů se jej účastnily i neziskové organizace.
Celý článek

CPPP o.p.s. slaví pět let existence

27.10.2014

Kladno – Zdá se to jako chvíle, ale CPPP o.p.s. byla založena roku 2009, tedy právě před pěti lety. Za tu dobu byla uspořádána řada akcí, rozjelo se Cvičné co-workingové centrum Podnikání všem, byly založeny dva sociální podniky, vystřídala se u nás řada stážistů…

To však neznamená, že ztrácíme elán – naopak. Máme celou řadu velkých plánů pro dalších pět let!

O coworkingu, podnikání a tak trochu i trhu práce

22.10.2014

Kladno – „Názorně vidíte, jak se mění v průběhu času pracovní podmínky. Na prvním obrázku vidíte historickou písařskou kancelář. Na druhém „cubicles“ z 80 let a na třetím pak moderní kanceláře společnosti Google…“ zní učebnou hlas překladatelky, zatímco švédská architektka Elin Olsson pokračuje ve své přednášce na téma coworkingu. A již pohled na učebnu, plnou žen všech věkových kategorií ukazuje, že tímto seminářem se pracovníci pořádajícího CPPP o.p.s. trefili do černého. Téma práce a zaměstnanosti je zkrátka ožehavé.
Celý článek

Návrat odsouzených do normálního života.
Proč dárcovské SMS?

20.10.2014

Praha – Propagační video pro projekt DMS. Dárcovskou SMS pomůžete odsouzeným, kteří se chtějí vrátit do normálního života, získat druhou šanci.

Walda Gang se stal patronem projektu
První dny na svobodě

7.10.2014

Praha – Pořádnou oporu získal projekt dárcovské SMS „První dny na svobodě“, provozovaný neziskovou organizací CPPP o.p.s. Patronem projektu, který pomáhá dostat druhou šanci bývalým vězňům, kteří se ze dne na den sice ocitli na svobodě, se totiž stala populární skupina Walda Gang.
Celý článek

Hříšníky trestá často spíše nízká kvalifikace

2.10.2014

Praha – Na problém propuštěných vězňů a jejich – často velmi složitého a krátkého – působení na svobodě poukázal deník Mladá fronta Dnes. Neziskové organizace, které se tímto problémem dlouhodobě zabývají, samozřejmě vítají, že problémem propuštěných odsouzených, jejich pracovního uplatnění a případné reintegrace začíná veřejně hovořit. Poukazují však na to, že je situace výrazně složitější, než je popsáno v článku.
Celý článek

Možnosti kurzů nejsou plně využity

30.9.2014

Kladno – Maminky na mateřské dovolené či třeba začínající podnikatelé mají i v Kladně možnost využít celé řady bezplatných kurzů – například účetnictví nebo informačních technologií. Ne vždy se o nich ale dozvědí. A tak často není kapacita či možnosti kurzů využity naplno.

„My samozřejmě kurzy nabízíme, kde můžeme. Avíza máme na webových stránkách, inzerujeme v Kamelotu i dalších médiích. Jenže nemáme tak vysoký rozpočet na to, aby to mohlo být skutečně efektivní,“ vysvětluje Radek Brejcha z neziskové organizace CPPP o.p.s., která kurzy pořádá.

Řešení vidí v užší kooperaci s městem nebo úřadem práce. Ty by se mohli více navázat na „lokální“ neziskové organizace a časem s nimi i spolupracovat na konkrétních sociálních službách. V případě CPPP o.p.s. například rekvalifikacích.

„Taková jednání už probíhají,“ vysvětluje Jaroslav Kovář, manažer pro kontakt s podniky CPPP. „A v případě sociálního podnikání dokonce spolupráce s městy či úřady práce nějaký čas funguje. Kurzy a další „měkké dovednosti“ jsou však vnímány stále jako jakási nadstavba.“

V CPPP věří, že se spolupráce pomalu rozběhne a v kurzech se bude pokračovat. Jinak hrozí v souvislosti s koncem některých dotačních programů spíše jejich postupné rušení.

COWORKING Workshop

22.9.2014

Kdy: pondělí 6.10.2014 a úterý 7.10.2014 od 9:00
Kde: Cvičné co-workingové centrum Podnikání všem, Doberská 357, 272 04 Kladno
Hlavní téma: Coworking v praxi jako jedna z možných alternativ pro podnikatele – inovativní přístupy ke coworkingu ve Švédsku

Jako hlavní host vystoupí Elin Olsson – zahraniční expertka mající zkušenost s provozem coworkingového centra Coffice ve švédském Stockholmu, která představí coworking jako jednu z možných alternativ pro podnikatele včetně jeho inovativních přístupů ve Švédsku. Dalšími tématy budou např. problematika pracovního trhu, podnikání či slaďování pracovního a rodinného života v mezinárodním srovnání České republiky a Švédska.

Referáty a následná diskuse budou v angličtině s tlumočením a v češtině. Občerstvení pro účastníky a hlídání dětí po oba dny zajištěno.

Špatně nastavené kofinancování projektů EU může zničit neziskový sektor

28.7.2014

Kladno – V případě, že by neziskovky musely spolufinancovat svoje projekty, opírající se o fondy EU, hrozí reálně zánik celé řady sociálních služeb. Tvrdí to ministr pro Jiří Dienstbier a jeho vládní kolegové Michaela Marksová a Pavel Bělobrádek. A představitelé neziskových organizací jim dávají za pravdu.
Celý článek

Co udělal „špatně“ rozeslaný formulář

13.6.2014

Česká Lípa – Ne každá chyba může mít nutně negativní důsledky a někdy to bývá dokonce naopak. Přesvědčili se o tom pracovníci sociálního podniku Terapoint, který pomáhá propuštěným vězňům s návratem do života. Jeden zdánlivě špatně odeslaný mail totiž způsobil, že věci konečně fungují tak, jak mají.
Celý článek

Česko se stane zemí podnikatelek. Možná

29.5.2014

Praha – Češi a Češky se prý málo vrhají do podnikání a nevzniká tu dostatek nových firem. Úspěšnější nejsou v tomto ohledu prý jenom pobaltské země, ale i Polsko či Slovensko. Speciálně Polsko je v některých médiích označováno za „zemi podnikatelek“ a je nám dáváno za vzor. Podle expertů je však situace složitější. A hlavně – Česká republika na tom zatím není v mezinárodním srovnání vůbec tak špatně.
Celý článek

S chutí do startu vlasního podnikání!

aneb podnikání žen v mezinárodním srovnání

28.5.2014

Zajímavý workshop se zahraniční účastí proběhl ve dnech 26. a 27. května v coworkingovém centru Podnikání všem v Kladně.

Tématem bylo zejména mezinárodní srovnání podnikání a podnikavosti českých žen a hlavním hostem byla Patrycja Dołowy, zahraniční expertka projektu „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“.

Kromě ní na workshopu vystoupila i Linda Štucbartová, ředitelka sekce mentoring v Business and Professional Women (BPW), mezinárodní federaci žen s bezmála pět a osmdesátiletou tradicí a genderová specialistka Jana Klampflová.

Účastníky workshopu z řad odborníků zaujaly zejména příspěvky Patrycje Dołowy o situaci v sousedním Polsku, začínající podnikatelky pak ocenily prakticky zaměřená témata jako ženy a vyjednávání či autentický ženský leadership.

Kurzy pro podnikatele, příspěvky pro zaměstnavatele

19.5.2014

Kladno – Podnikání patří odjakživa k náročným činnostem a ne každý si může dovolit být sám sobě šéfem či dokonce mít vlastní firmu. Kromě znalostí svého oboru, zákonů a účetnictví potřebuje podnikatel i řadu povahových vlastností a také to chce tu správnou (nebo alespoň ne vysloveně špatnou) osobní situaci. A to o sobě nemůže bohužel říci každý z frekventantů podnikatelských kurzů pro rodiče na rodičovské dovolené, hrazených z programu OPL ZZ a státního rozpočtu. V CPPP o.p.s., která tyto kurzy ve středočeském kraji pořádá, to vědí. A přišli s řešením.
Celý článek

15. veletrh neziskovek NGO Market 2014

25.4.2014

Naše organizace se zůčastnila 15. veletrhu neziskovek NGO Market 2014 pořádaného nadací Forum 2000. Tématem letošního ročníku bylo vzdělávání a zúčastnilo se ho více než 200 neziskových organizací v osmi tematických sekcích dle svého zaměření. Již tradičně bylo nejvíce organizací zastupujících oblast sociálních služeb a zdraví. Avšak bohatě obsazeny byly též další sekce, například výchova, vzdělávání a výzkum / právo; lidská práva a demokracie; či krizová, humanitární a rozvojová pomoc.

Vzdělávání neziskovek, jejich zaměstnanců a dobrovolníků i široké veřejnosti byl tradičně věnován i doprovodný program veletrhu. Pro nás byl určitě nejzajímavějším seminář s názvem Reklama v neziskovém sektoru aneb jak propagovat to, čemu věříte od studia Družina věnovaný tvorbě kampaní v neziskovém sektoru se zaměřením na metodologii kreativního procesu a nástroje propagace, finance a rozpočty, ukázky úspěšných kampaní ze světa a praktické poradenství.

Během jednoho roku se u CPPP vystřídalo celkem devět stážistů

23.1.2014

Naše organizace se před rokem zapojila do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí Stáže ve firmách a Stáže pro mladé. Do dnešních dnů se u nás vystřídalo celkem devět stážistů postupně na pozicích asistent, asistent manažera projektu, asistent marketingového manažera, personalista a specialista projektů EU.

Cílem projektu je předat těmto lidem praktické znalosti a dovednosti a zvýšit tak jejich šance najít si po skončení stáže vhodné zaměstnání. Ovšem i naši pracovníci se od stážistů leccos naučili. Celý projekt je tak podle nás velmi přínosný pro obě strany a pomáhá zvyšovat kvalitu a kulturu zaměstnanců, stejně tak i zaměstnavatelů v České republice. Že celý projekt má smysl, dokazuje také fakt, že čtyřem našim stážistům se po ukončení stáže podařilo najít zaměstnání podle jejich představ (další tři, zapojeni do Stáže pro mladé stále studují vysokou školu).

Projekt je financován z rozpočtu Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizace MPSV.

DMS projekt První dny na svobodě byl spuštěn. Pomozte bývalým vězňům začlenit se zpět do společnosti!

16.12.2013

Naše organizace právě spustila projekt dárcovské smsky. Každý teď může přispět částkou 30 Kč našim klientům, bývalým vězňům, kteří se ze dne na den ocitli na svobodě a nedisponují finančními prostředky na stravu a ubytování. Nedostatek peněz v prvních dnech na svobodě je ostatně jednou z hlavních příčin toho, že se takový člověk dostane opět do starých problémů, které pak řeší kriminální činností.

Pomozte jim v prvních dnech, kdy ještě nejsou schopni tito lidé postarat se sami o sebe. Každá částka je pro ně v takto nelehké životní situaci ohromnou pomocí!

Je to jednoduché. Stačí jen odeslat SMS ve tvaru: DMS PRVNIDNY na číslo 87 777.

Všem dárcům moc děkujeme!

CPPP sehnalo práci a nastartovalo podnikání desítkám sociálně vyloučených lidí

4.12.2013

Terapoint a Pointex plus – to jsou dva nové sociální podniky, které zaměstnávají a zároveň i poskytují ubytování lidem, kteří byli propuštěni z vězení. Pointex plus, s.r.o. funguje necelý rok v Žatci, Terapoint, s.r.o. byl před několika dny otevřen u České Lípy. „Na první pohled jsou to klasické stavební a úklidové firmy. Od ostatních se ale odlišují tím, že alespoň 40 procent jejich zaměstnanců tvoří bývalí vězni,“ vysvětluje Radek Brejcha z Centra podpory podnikání Praha, o.s. (CPPP), které obě „firmy“ v letošním roce založilo.
Celý článek

Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. jako vystavovatel na veletrhu práce Profesia Days

1.11.2013

Naše občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. (CPPP) se ve dnech
23.– 24.10.2013 zúčastnilo jako vystavovatel jednoho z největších českých veletrhů práce Profesia Days, který se konal v pražských Letňanech.

CPPP se tak zařadilo mezi takřka 100 vystavovatelů a náš stánek mohlo navštívit zhruba 15 000 návštěvníků. Na rozdíl od většiny firem a dalších podniků jsme však na veletrhu nenabízeli přímá pracovní místa. Hlavním cílem naší účasti bylo motivovat ženy, matky a rodiče, aby se zapojili do našich projektů, založili si s naší pomocí vlastní podnik anebo se u nás připravili na budoucí zaměstnání. Všechny naše kurzy jsou zdarma, navíc zajišťujeme i hlídání dětí během doby, kdy se s námi rodiče vzdělávají. I proto nás potěšilo, že přes absenci pracovní nabídky z naší strany byl o náš stánek velký zájem. Všem návštěvníkům tímto děkujeme!

CPPP darovalo kladenské základní škole didaktický model kola

30.9.2013

Naše občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. předalo do rukou ředitele 8. Základní školy ve Vodárenské ulici v Kladně Mgr. Jaroslava Feřteka novou školní pomůcku. Jedná se o dřevěnou maketu jízdního kola, díky které se žáci prvního stupně základní školy budou učit bezpečnému provozu na silnicích a cyklostezkách. Didaktické kolečko vyrobili naši klienti, zapojení do projektu na podporu osob opouštějící prostředí Věznice Nové Sedlo v rámci rekvalifikačního kurzu dřevovýroby. Doufáme, že pomůcka dobře poslouží a žákům udělá radost!

Dětem udělaly radost hračky z věznice

25.9.2013

Kladno – V Kladně se stalo již dobrou tradicí, že každý rok malí Kladeňáci dostanou pěkné hračky, vyrobené odsouzenými z Věznice Nové Sedlo. Letos udělaly ručně vyrobené hračky radost dětem v Mateřské škole Mikoláše Alše v Kladně-Švermově. Na dětech bylo vidět, že se nemohou dočkat. Okamžitě po slavnostním předání hraček panem primátorem Ing. Danem Jiránkem, ředitelem Věznice, panem Mgr. Miroslavem Špalkem a zástupci realizátora projektu – občanského sdružení Centrum podpory podnikání Praha, se na krásný domeček s nábytkem, dřevěná kolečka, či společenské hry doslova vrhly. Původní očekávání, že nové hračky nebudou ani v budoucnu ležet v koutě, se tak jednoznačně potvrdilo.
Celý článek

CPPP zprostředkovalo setkání mezi médii, MPSV a podpořenými klienty

7.8.2013

V úterý 6. 8. 2013 se konalo setkání mezi zástupcem Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), podpořenými klienty z našich projektů cílících na reintegraci osob opouštějící věznice, novináři a zástupcem našeho občanského sdružení.

Schůzka proběhla na pražském Letišti Václava Havla, kde podpoření klienti pracují pro firmu Lekosta, s.r.o. na stavebních úpravách zázemí letištní haly. Novináři z celostátního Deníku a Mgr. Pavlína Tošnerová z MPSV zde provedli interview s bývalými klienty CPPP pro připravovanou publikaci. Tam budou prezentovány příběhy klientů z vybraných neziskových organizací, které pomáhaly lidem po celé ČR v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

CPPP otevírá opět pozice pro stážisty

27.6.2013

Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha je již půl druhého roku zapojeno do projektu Stáže ve firmách. Projekt se velmi osvědčil a stáže probíhají k oboustranné spokojenosti. CPPP proto vypisuje další kolo výběrového řízení na tuto pozici:

 • Specialista projektů EU – přihlašování do 28.8.2013, termín stáže od 1.10.2013

Nově jsme se také zapojili do projektu Stáže pro mladé, kde dáme šanci získat praxi studentům. Nabízíme 2 místa na pozici:

 • Administrativní pracovník – o termínu přihlášení na stáž Vás budeme informovat, termín stáže od 1.9.2013 do 1.12.2013

Projekt Stáže ve firmách realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

CPPP v červenci otevírá v Kladně Centrum sociální podpory

26.6.2013

Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha bude od 1. 7. 2013 poskytovatelem sociální služby. V nově otevřeném Centru sociální podpory CPPP bude nabízet sociální poradenství a to dvěma skupinám osob: za prvé to jsou oběti trestné činnosti a za druhé bývalí vězni. Centrum se nachází v budově katastrálního úřadu ve Ctiborově ulici, kde nyní sídlí i regionální projektová kancelář CPPP. Uživatelům bude dostupné dvakrát týdně, vždy v pondělí a v pátek. Po předchozí telefonické domluvě pomůžou naši sociální pracovníci i v terénu (např. v jednání s úřady).
Více o sociální službě

CPPP vypisuje další kolo výběrového řízení pro stážisty

24.4.2013

Občanské sdružení Centrum podpory podnikání je od samotného počátku zapojeno do projektu Stáže ve firmách (více na stazevefirmach.cz), nyní vypisuje již třetí kolo přijímacích pohovorů pro zájemce. Přijatí absolventi pohovorů budou mít možnost u nás pracovat 2 až 3 měsíce a seznámit se podrobně s provozem organizace. Navíc jim je propláceno cestovné a stravné. Tentokráte se jedná pozice „personalista“ a „manažer projektu“ s termíny:

 • Personalista – přihlašujte se do 11.6., termín stáže od 15.7.
 • Manažer projektu – přihlašujte se do 11.6., termín stáže od 15.7.

Projekt Stáže ve firmách realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

Prezidentská amnestie výrazně zasáhla i činnost neziskového sektoru

17.1.2013

Praha, Kladno – Několik neziskových organizací se dlouhodobě věnuje otázkám reintegrace osob po výkonu trestu do společnosti a na trh práce. Je zřejmé, že do jejich práce prezidentská amnestie vstoupila stejně nenadále, jako do života jejich klientů. Je otázkou, jak se jedněm, či druhým daří s nově nastalou situací vypořádat. Jednou z takových organizací je i Centrum podpory podnikání Praha (CPPP), které doposud pomáhá s návratem do společnosti osobám z celkem čtyř věznic.
Celý článek

CPPP vypisuje druhé kolo přijímacích pohovorů pro stážisty

11.1.2013

Centrum pro podporu podnikání Praha vybralo v prvním kole přijímacích pohovorů celkem pět stážistů, kteří s námi stráví 2 až 3 měsíce a budou tak mít možnost poznat detailněji chod našeho sdružení. Věříme, že toto období bude inspirativní a přínosné jak pro nás, tak i pro stážisty, kteří se rekrutují hlavně z absolventů vysokých škol, nebo bývalých podnikatelů, snažících se nalézt nový směr své kariéry. Všichni přijatí stážisti nastoupí 1. února. Působit budou celkem na třech pozicích, konkrétně to bude asistent marketingového manažera, asistent manažera projektu a personalista.

Zároveň tímto vypisujeme druhé kolo přijímacích pohovorů a to na pozice:

 • Lektor – přihlašujte se do 1.4, termín stáže od 1.5.
 • Asistent manažera projektu – přihlašujte se do 1. 4., termín stáže od 1.5.
 • Personalista – přihlašujte se do 1. 3., termín stáže od 1.4.

Projekt Stáže ve firmách realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání.

CPPP se zapojilo do projektu Stáže ve firmách

28.11.2012

Naše občanské sdružení se zapojilo do nového celostátního projektu Stáže ve firmách, který realizuje příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Fond dalšího vzdělávání. Cílem projektu je pomoci absolventům, rodičům po rodičovské dovolené, nezaměstnaným, ale i zaměstnancům získat větší praxi v oboru a prohloubit jejich znalosti tak, aby se snadněji mohli uplatnit na trhu práce.

CPPP nabízí stáže na tři pozice: asistent marketingového manažera, asistent manažera projektu, personalista. Celkem plánujeme přijmout osm stážistů. První kolo pohovorů se koná 8. 1. 2013. V případě, že nepřijmeme dostatečný počet stážistů, vypíšeme druhé kolo pohovorů.

Reintegrační program ve Věznici Příbram úspěšně dokončen

22.11.2012

Občanské sdružení Centrum pro podporu podnikání Praha o.s. (CPPP) po dvou letech ukončilo na české poměry nebývalý projekt, který měl pomoci odsouzeným z Věznice Příbram v návratu do normálního života. Výsledky reintegračního programu byly shrnuty na slavnostní závěrečné konferenci.
Celý článek

Reintegrační program ve Věznici Horní Slavkov vstupuje do druhé fáze

22.11.2012

Již více než jeden rok uplynul od doby zahájení reintegračního programu pro osoby opouštějící prostředí Věznice Horní Slavkov. Program dává naději a možnost životního restartu pro odsouzené, kteří jsou ochotní na sobě pracovat a nebojí se zásadní změny. Workshop, který se konal 22. listopadu za účasti zástupců věznice, našeho občanského sdružení a zaměstnavatelů, shrnoval dosavadní výsledky projektu.
Celý článek

V Novém Sedle rozjíždíme další kolo vzdělávání

22.11.2012

Jako v případě reintegračního programu v Horním Slavkově, tak i ve Věznici Nové Sedlo proběhl 22. listopadu workshop za účasti zástupců věznice, občanského sdružení a zaměstnavatelů, shrnující dosavadní výsledky projektu.
Celý článek

Workshop pro zaměstnavatele se uskutečnil v Hospodářské komoře

1.8.2012

Zúčastnění rokovali na téma „Naděje pro odsouzené na trhu práce“. Setkání bylo uspořádáno v rámci projektu Komplexní reintegrační program pro osoby opouštějící prostředí Věznice Horní Slavkov.

Setkání za přítomnosti podnikatelů ze spolupracujících firem zahájil krátkým proslovem předseda CPPP pan Zdeněk Kovář.
Podnikatelům byl znovu představen projekt a jeho výhody v podobě mzdových příspěvků, které lze obdržet zaměstnáním klienta opouštějícího prostředí věznice. Účastníci také diskutovali na téma vzájemného prospěchu. Tedy nejen na straně firem v podobě získání kvalifikovaného a snad i vděčného řemeslníka, ale také přispěním bývalým vězňům, kteří tak budou mít možnost životního restartu. Probírání této otázky nakonec způsobilo, že původní délka semináře byla k naší velké radosti dosti překročena.

Úspěšně složené zkoušky mají za sebou účastníci II. běhu kurzu dřevovýroby v Novém Sedle

30.6.2012

Všichni klienti si připravili výrobek, jehož zpracování detailně popisovali a zároveň byli zkoušeni ze znalostí teorie obrábění kovomateriálu. Všichni ve zkouškách obstáli a dostali certifikát o absolvování kurzu. Zkoušek se zúčastnil kromě odborných spolupracovníků z věznice Nové Sedlo a zástupce CPPP také odborný garant výuky a upravovatel studijních materiálů pan Václav Doubrava, zástupce pro odbornou výuku ze SOŠ Rakovník.

Vězni dětem

1.6.2012

V rámci oslav dne dětí byly v Mateřské školce Švýcarská v Kladně dnes předávány ručně dělané dřevěné hračky, vyrobené odsouzenými z Věznice Nové Sedlo. Na dětech bylo vidět, že se nemohou dočkat a okamžitě po slavnostním předání hraček ředitelem věznice, panem Mgr. Miroslavem Špalkem a zástupci realizátora projektu – občanského sdružení Centrum podpory podnikání, se na krásný domeček s nábytkem, dřevěná kolečka, či společenské hry doslova vrhly. Jsme rádi, že výrobky, které vznikají během naší praktické výuky, mohou plnit svou další roli a dělat radost dětem.

Podpoříme rovné příležitosti žen Kladenska

1.6.2012

Cílem projektu „Podnikání žen jako efektivní cesta k posílení rovných příležitostí na trhu práce“ je motivovat ženy k reintegraci na trh práce formou samostatného podnikání a poskytnout jim v tom podporu. Díky projektu budou mít ženy z Kladna a okolí k dispozici téměř tři roky ucelený program vzdělávacích a poradenských aktivit.

Závěrečné zkoušky I. běhu v Horním Slavkově

2.5.2012

Dne 2.5.2012 byl ve Věznici Horní Slavkov ukončen závěrečnými zkouškami I. běh kovovýroby. V důstojných podmínkách výukového střediska proběhly zkoušky, kde klienti CS- účastníci kurzu před komisí prezentovali a obhajovali připravené výrobky. Členy komise byli odborní pracovníci věznice, zástupci CPPP a odborný garant výuky a zpracovatel studijních materiálů Ing. Petr Čavojský, ředitel SOŠ Horní Slavkov. Všichni absolventi kurzu zkoušky úspěšně složili a byl jim předán certifikát o absolvování kurzu. Předávání certifikátu se zúčastnil také ředitel věznice a další zástupci vedení.

Seminář zaměstnavatelům k čerpání mzdových příspěvků

19.4.2012

V zasedací místnosti Hospodářské komory České republiky se uskutečnil seminář na téma „Jak zaměstnávat se mzdovým příspěvkem“. Setkání bylo uspořádáno v rámci projektu Komplexní reintegrační program pro osoby opouštějící prostředí Věznice Nové Sedlo.

Organizací workshopu byla pověřena paní Tereza Černohorská, odborný asistent našeho sdružení.
Na zahájení semináře jsme měli možnost pozvat předsedu CPPP pana Zdeňka Kováře. Setkání se zúčastnili zástupci firem, kteří s projektem spolupracují, nebo byli v rámci projektu osloveni. Podnikatelé se zde vedle smyslu samotného projektu dozvěděli o možnosti získání mzdových příspěvků, které lze obdržet zaměstnáním klienta, opouštějícího prostředí věznice.

Seminář byl přijat s velkým nadšením ze strany podnikatelů. V závěrečné diskuzi podnikatelé využívali nabízené možnosti vyměňovat si cenné informace. Byli mezi nimi i zkušenější podnikatelé, kteří s námi již na projektu spolupracují, a mohli tak svým kolegům předat cenné poznatky, týkající se problémů se zaměstnáváním trestaných osob.

Kurz dřevovýroby ve věznici Nové Sedlo došel k závěrečným zkouškám

14.4.2012

V prostředí Věznice Nové Sedlo se konaly závěrečné zkoušky absolventů program dřevovýroby. Všem frekventantům se podařilo uspět a laťku pro další běhy nastavili vysoko. Pevně věříme, že se jim stejně jako v přípravě bude dařit po propuštění z prostředí věznice. 14.4.2012 se konala na zámku v Jirkově vernisáž prací odsouzených. Mimo jiné zde byly vystaveny také absolventské výrobky z našeho kurzu, které zaznamenaly značný ohlas. Nejlepším účastníkům z našeho projektu byla umožněna účast.

Zástupci naší organizace se zúčastnili konference na půdě Senátu

16.3.2012

Místopředseda našeho sdružení David Janata dnes vystoupil na odborné konferenci „Umisťování bývalých vězňů na pracovní trh“, která se konala na půdě Senátu ČR. Akce představovala setkání nejvýznamnějších neziskových organizací, působících v této oblasti. Děkujeme za možnost představit naše aktivity.

II. kolo akreditovaného programu „Základy podnikání“

6.3.2012

6.3.2012 bylo zahájeno druhé kolo akreditovaného kurzu Základy podnikání. Kurzy jsou v rámci projektu „Podnikání, jako efektivní forma reintegrace žen na trh práce“ konány v podnikatelském centru, Jungmannova ulice, Praha 1. Na úspěšné absolventky čeká certifikát o složení zkoušek v akreditovaném programu.

Nové projekty před startem

3.3.2012

Dalším dvěma projektovým žádostem se podařilo uspět v grantovém řízení Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Reintegrační program díky tomu odstartuje v druhé polovině tohoto roku v prostředí ostravské Věznice Heřmanice. Pro ženy, které se rozhodují pro start samostatného podnikání, případně svou podnikatelskou dráhu již zahájily, bude na území Kladna a v jeho okolí k dispozici zajímavý poradenský a vzdělávací program. Budeme se těšit na spolupráci.

První úspěchy v zaměstnání

28.2.2012

Během února se nám podařilo pomoci s umístěním na pracovním trhu také prvním klientům opouštějícím prostředí Věznice Příbram. Spolupráce byla navázána s firmou Lekosta, s.r.o., která zaměstnala našeho klienta v oblasti stavebnictví. Společnost Lekosta, s.r.o. se tak stala jednou z prvních firem, která pomáhá našim klientům se vstupem na trh práce. Děkujeme a přejeme jak firmě, tak jejímu novému pracovníkovi mnoho štěstí.

Příbram: absolventi kurzu sváření

27.2.2012

Ukončení svářečského zaškolení. Nejlepší absolventi I. a II. běhu oboru kovovýroby byli zařazeni do dvou kurzů svářečského zaučení. Klienti absolvovali teorii a praktickou výuku dle ČSN. Získáním osvědčení o svářečském zaučení MIG/MAG jsou klienti CPPP využíváni v rámci zaměstnávání vězněných osob ve Věznici Příbram.

Trénink maminek v příjemném prostředí hotelu Orlík

14.2.2012

Víkendový trénink pro všechny účastnice 2. běhu našeho programu z měst Mělník, Kolín a Horoměřice. Z účasti bylo omluveno jen několik jednotlivců, takže trénink proběhl téměř v plném obsazení ve velmi aktivním duchu. Účastnice se dozvěděly mnoho informací o nových trendech psaní CV, o praktických postupech při přijímacím řízení a setkaly se i s úspěšnými podnikatelkami, účastnicemi prvního běhu našeho projektu. Zařazena byla mimo jiné i zábavná hra, zaměřená na posílení kompetencí v oblasti finančního řízení.

Zahájení výuky ve Věznici Horní Slavkov

10.2.2012

V pátek 10.2. rozjíždíme první kolo výuky programu kovovýroba ve Věznici Horní Slavkov. Všem zapojeným přejeme mnoho štěstí. Absolventům programu budeme i nadále pomáhat na cestě do běžné společnosti. Podrobnosti k našemu programu ve věznici Horní Slavkov naleznete v příslušné sekci projektu reintegrace v prostředí Věznice Horní Slavkov.

V Příbrami končí také první kolo programu dřevovýroby

31.1.2012

Závěrečné zkoušky I. běhu oboru dřevovýroby proběhly dnes ve Věznici Příbram. Propojením teorie s praxí absolvovali klienti vzdělávání v rámci projektu reintegrace vězňů. Klienti skládali zkoušku před komisí, za přítomnosti mistra odborného výcviku SOU Hluboš. Právě odborní zaměstnanci SOU Hluboš se podíleli na přípravě odborných textů, které byly využity k výuce. V rámci praktického výcviku absolventi vyrobili ptačí krmítko, které obhajovali před komisí. Zkouška byla zahájena vypracováním písemného testu a poté si jednotliví klienti vylosovali okruh otázek, které po krátké přípravě prezentovali zkušební komisi. Ze šesti zařazených klientů úspěšně ukončilo zkoušku pět klientů. Neúspěšný klient nezvládl písemný test, a proto nebyl připuštěn k ústnímu přezkoušení.

Centrum podpory podnikání Praha spustí nový projekt zaměřený na uplatnění maminek po rodičovské dovolené

15.1.2011

Projektový záměr našeho sdružení uspěl v konkurenci dalších projektů výzvy č. 63 OP LZZ. Díky tomu budeme již brzy moci nabídnout maminkám z Prahy a Středočeského kraje řadu zajímavých služeb pod vlajkou projektu „Podnikání jako efektivní forma reintegrace žen na trh práce“.

Projekt reintegrace vězňů z prostředí věznice Příbram byl zahájen

15.11.2010

V polovině listopadu startuje projekt zaměřený na reintegraci osob po propuštění z prostředí Věznice Příbram. Díky projektu, který je realizován v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost můžeme klientům nabídnout odborné vzdělání a následnou pomoc s uplatněním na trhu práce.

Centrum podpory podnikání Praha

1.3.2010

Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. bylo založeno roku 2009 s cílem připravovat a realizovat projekty, orientované na různé druhy rozvoje a osvěty z oblasti podnikání. Občanské sdružení v současnosti realizuje a připravuje následující projekty:

 • Reintegrace osob z prostředí Věznice Příbram na trh práce
 • Podnikání jako efektivní reintegrace maminek po mateřské dovolené na trhu práce
 • Soutěže pro studenty o podnikatelský záměr roku

Kontakty

Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s.
sídlo a fakturační adresa
K Náhonu 987/6
198 00 Praha 9

Regionální a projektová kancelář Kladno
Jos.Písaříka 1542
272 01 Kladno
tel: +420 323 608 661
mail: cppp@cppp.cz

Regionální a projektová kancelář Ostrava
Dr. Šmerala 1332/27
702 00 Ostrava
mail: cppp@cppp.cz

Odkazy

daruj sprvne